Casa Barra Velha 2 Dorm Lavabo Churrasqueira
Casa Barra Velha 2 Dorm Lavabo Churrasqueira Ilhabela med 2 sovrum, som ligger 4 km från Balnéario dos Trabalhadores - Praia Grande, erbjuder gästerna en terrass. Villan med 2 badrum, som har plats för upp till 8 gäster, erbjuder en parkering.
Villan har ett behändigt läge ungefär 25 minuters promenad från Cabras, medan natursevärdheter som Praia de Barequecaba ligger ungefär 15 minuter bort med bil. Toca vattenfall ligger ungefär 2 km bort.
I badrummet finns även en separat toalett och en dusch. Badlakan och handdukar ingår för extra komfort.
Här finns matplats med köksutrustning, såsom vattenkokare, kylskåp och köksredskap. Restaurangen Restaurante e lanchonete Carne de Sol serverar brasilianska rätter och ligger ungefär 5 minuters promenad bort.
- Lokala sevärdheter
- Praia Do Oscar3,3 km
- Ilhabela Matriz Church4,2 km
- Fundação Museu de História Pesquisa e Arqueologia do Mar4,1 km
- Municipal Stadium and Gymnasium4,2 km
- Praia Do Portinho3,9 km
- Estádio São Sebastião4,3 km
- Sao Sebastiao Cemitery4,3 km
- Museu de Arte Sacra4,1 km
- Sao Sebastiao Religious Arts Museum4,1 km
- Flygplatser
- Sao Jose dos Campos Regional111 km
Bekvämligheter på boendet
Beskrivning
- Helt rökfritt
- Wi-Fi
- Parkering
- VIP-incheckning/-utcheckning
- Inga husdjur
- Nyckelåtkomst
Mat och drycker
- Elektrisk vattenkokare
- Köksgeråd
På rummet
- Sittgrupp
- Te- och kaffefaciliteter
- Matbord
- Tvättmaskin
- LCD-TV
Hotellregler
Vanliga frågor
- ❓
Tillhandahåller Casa Barra Velha 2 Dorm Lavabo Churrasqueira en trådlös internetanslutning?
Ja, Casa Barra Velha 2 Dorm Lavabo Churrasqueira erbjuder WiFi. - ❓
Finns det ett kök på Casa Barra Velha 2 Dorm Lavabo Churrasqueira?
Ett utrustat pentry finns på Casa Barra Velha 2 Dorm Lavabo Churrasqueira. - ❓
Tillåter Casa Barra Velha 2 Dorm Lavabo Churrasqueira husdjur?
Casa Barra Velha 2 Dorm Lavabo Churrasqueira tillåter inte husdjur. - ❓
Finns det en bubbelpool på Casa Barra Velha 2 Dorm Lavabo Churrasqueira?
Ja, en badtunna erbjuds på Casa Barra Velha 2 Dorm Lavabo Churrasqueira. - ❓
Vilka sevärdheter bör vi se under vistelsen i denna semesterbostad?
Gästerna i denna semesterbostad kan enkelt nå Balnéario dos Trabalhadores - Praia Grande och Toca vattenfall, som ligger 4 km från boendet respektive 2 km bort.